Телематика водного транспорту

Телематика водного транспорта

Моніторинг витрати палива та відстеження розташування морських або річкових суден (кораблів, катерів, земснарядів) за допомогою GPS дозволяє судновласникам та операторам суден знизити експлуатаційні витрати за рахунок мінімізації часу простою флоту, запобігання крадіжці палива та підвищенню дисципліни екіпажу.
Суднова телематична система надає точну інформацію про місцезнаходження судна, реальну витрату палива, години роботи двигуна в різних режимах роботи (холостий хід, оптимальний, перевантаження), можливе злив палива з бака та інші необхідні параметри роботи. Інформація збирається телематичним шлюзом CANUp та відправляється в телематичний сервіс.
Облік витраченого палива
Актуалізація нормативів витрати пального
Запобігання розкраданню палива
Моніторинг розташування та курсу судна
Облік мотогодин (напрацювання)
Контроль робочих параметрів двигунів

Телематична система Технотон для морських та річкових суден заснована на точних інструментах для вимірювання витрати палива – витратомірах палива DFM та DFM Marine, які встановлюються у паливопроводи головного двигуна, допоміжних двигунів, дизельних генераторів та котлів/підігрівачів. Він також може включати датчики рівня палива DUT-E, які встановлюються паливні баки.

Ефект від застосування системи GPS-моніторингу водного транспорту

  1. Економія палива та зниження витрат на ПММ: контроль фактичної витрати пального кожного двигуна за режимами навантаження двигуна (на холостому ходу, у звичайному режимі), моніторинг витрати палива резервним генератором та котлом, моніторинг обсягів заправки баків, виявлення розкрадань палива з баків та магістралей двигуна.
  2. Зниження витрат на ТО силових установок: віддалене виявлення несправностей, віддалене стеження за тривалістю роботи двигунів, планування ТО за фактичним станом.
  3. Контроль пересування GPS/ГЛОНАСС: маршрут і швидкість руху GPS/ГЛОНАСС, місця та тривалість стоянок, тривалість руху.